Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schemat płytki
Może mi ktoś sprawdzić ten schemat?
Czy wszystko na oko ma sens..

Zasilanie Nano będzie przez USB z ładowarki od telefonu
Zasilanie zewnętrzne będzie z odpowiednio przerobionej ładowarki 800mA

Coś mi się wydaje że pochrzaniłem te tranzystory...Ale nie wiem jak inaczej można by to zrobić... ;/
Głównie chodzi mi o to aby jakoś wysterować te przekaźniki..Aczkolwiek muszę jeszcze sprawdzić, możliwe że jestem głupi i nie trzeba izolować wejść IN przekaźnika ;] A wystarczy tylko zasilić VCC a na IN sygnał z arduino przez jakiś rezystor.

Takich używam:[url= http://allegro.pl/modul-przekaznikow-rea...78393.html] http://allegro.pl/modul-przekaznikow-rea...78393.html[/url]

.rar   schemat v1.rar (Rozmiar: 31.41 KB / Pobrań: 4)

Poprawiłem to trochę, bo jednak te tranzystory były bez sensu ;]

.rar   schemat v2.rar (Rozmiar: 21.01 KB / Pobrań: 2)
Odpowiedz
w V2 wywaliłem rezystory idące do wejść przekaźników- w tym przypadku są zbędne bo sama karta przekaźnikowa ma zabezpieczenia. No i tranzystor T1 obróciłem Oczko. Wytłumacz przy okazji o co chodzi ze złączem JP3. Zadabaj przede wszystkimi o czytelność schematów, bo te są ledwo-ledwo czytelne. Używaj opisów żeby opisać linie danych, zasilania itp.

.zip   schemat v2.zip (Rozmiar: 22.42 KB / Pobrań: 1)
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Przepraszam, za ten bajzel. To pierwszy i ostatni taki schemat ode mnie ;/

JP3 to wyjście pomiarowe z fotodiody, jest tam zabezpieczenie prądowe przed tym żeby nie zrobiło zwarcia w momencie gdy fotorezystor jest otwarty
Odpowiedz
Jak porobisz dziesiątki schematów to dojdziesz do wprawy Oczko Zawsze możesz też popatrzeć na inne schematy i zobaczyć jak są mniej więcej poukładane Oczko
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Przez ponad rok nic nie robiłem w Eaglu więc czuję się jak bym pierwszy raz robił schemat ;]

Zrobiłem już zarys płytki, wrzucę do sprawdzenia jak będę pewien że poprawiłem wszystko co jestem w stanie dostrzec ;]
Jeszcze pewnie będę musiał to przerysować flamastrem bo nagle się okazało że nikt znajomy nie ma drukarki laserowej...;-;
Rozumiem że nie ma żadnej alternatywnej metody jeżeli nie mam drukarki laserowej?
Odpowiedz
Możesz wydrukować na zwykłej atramentówce, a potem skserować, gdzieś w jakimś centrum Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Cześć
Poprawiłem schemat i zrobiłem projekt płytki, mógłby sprawdzić czy jest ok?

Jeżeli planuję korzystać z zasilacza od telefonu który teoretycznie podaje stabilne 5V to powinienem podłączyć zasilanie arduino na płytce do wejścia VIN czy zwykłego 5V?

Schemat i płytka:

.rar   eagle.rar (Rozmiar: 29.45 KB / Pobrań: 2)
Odpowiedz
Jeżeli będziesz zasilać z zasilacza 5V to regulator do 5V jest zbędny, ponieważ, większość regulatorów zaczyna dopiero "działać" od 7V (Głównie te 78xx). Ja bym dał na wejście zasilania jakiś dławik osiowy, i parę kondensatorów do filtracji napięcia. 
Na płytce poprawiłem rezystory od diod, ponieważ te schodki co powstały ze ścieżek były "dziwne" (i mogły się łatwo zewrzeć) oraz ścieżkę co była na samym dole podniosłem wyżej, żeby była w obrysie płytki. Jeżeli będziesz wykonywać płytkę samemu, to lepiej jest zrobić "zgięcia" ścieżek ścięte niż tak jak teraz jest 90 stopni. Takie przejścia są łatwiejsze do odbicia na płytce niż takie 90 stopni. 
No i na koniec taka uwaga, ale to tylko moje zdanie Uśmiech Ścieżki są troszkę za grube. W tym przypadku zwykłe .16 albo .24 byłyby wystarczające, ale jak tak będzie Ci łatwiej zrobić płytkę to spoko Uśmiech

.rar   eagle.rar (Rozmiar: 39 KB / Pobrań: 2)

PS. Schemat jest teraz o wiele lepiej czytelniejszy  Cwaniak

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Dzięki ;]
Faktycznie poniosło mnie z tymi liniami ;]
Dorzucę jeszcze na wejściu jakieś kondensatorki i dławik tak jak radzisz ;]

Tylko najpierw muszę sobie odświeżyć wiedzę na temat dławików bo chyba nigdy z nich nie korzystałem ;]
Odpowiedz
Czekam na dalsze wieści Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz