Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie czujnika Halla do RAMPSa
Mam 2 pytanka.

1. jak podłączyć czujnik Halla do rampsa? Gdzieś się natknąłem na jakieś teksty o drabinkach rezystorów itp. więc wolę się upewnić. Czujnik dokładnie ten:

Kod:
http://blackfrog.pl/czujnik-krancowy-hall-p-54.html

Na wyjściu cyfrowym podaje 5v gdy załapie sygnał. Jak dla mnie wyjście cyfrowe powinno iść na sygnałówkę rampsa i oczywiście w sofcie zadeklarowany takiego rodzaju czujnik. Czy się mylę?

I drugie pytanko, jak się nazywają i najlepiej gdzie tanio znajdę te taśmy łączące wyświetlacz i czytnik kart z Rampsem. Moje standardowo jak u chińczyka źle zrobione, a ostatnio drukarka w czasie druku zaczyna łapać "SD Read error" co mnie się nie podoba ;d
Odpowiedz
(19-02-2017, 05:15)Baqsthc napisał(a): Mam 2 pytanka.

1. jak podłączyć czujnik Halla do rampsa? Gdzieś się natknąłem na jakieś teksty o drabinkach rezystorów itp. więc wolę się upewnić. Czujnik dokładnie ten:

Kod:
http://blackfrog.pl/czujnik-krancowy-hall-p-54.html

Na wyjściu cyfrowym podaje 5v gdy załapie sygnał. Jak dla mnie wyjście cyfrowe powinno iść na sygnałówkę rampsa i oczywiście w sofcie zadeklarowany takiego rodzaju czujnik. Czy się mylę?

I drugie pytanko, jak się nazywają i najlepiej gdzie tanio znajdę te taśmy łączące wyświetlacz i czytnik kart z Rampsem. Moje standardowo jak u chińczyka źle zrobione, a ostatnio drukarka w czasie druku zaczyna łapać "SD Read error" co mnie się nie podoba ;d

Hall-o podłącząsz jak zwykłą krańcówkę do Rampsa pod -zmin tylko potem w konfiguracji będziesz musiał zamienić bo Hall-o działa jak krańcówka NO. A ten przewód od LCD nazywa się przewodem wstąźkowym Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz