Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Endstopem
Cześć witam wszystkich  zbudowałem drukarke wg projektu  priusa i3   taka najprostsza z jakis sklejek 
łożyska liniowe dosłownie powiązane drutem ale działa.Mam problem z endstopem 
standardowo mam arduiino mega 2560, i ramps 1.4 ten czerowny.

1.kupiłem ednstop trojprzewodowy  i podłaczylem go na pewno dobrze 

dotychczas smigałem  bez krańcowek co było uciążliwe  ale dalo sie i zrobilem pare wydruków 
ale jak podłączyłem tego endstopa (na pewno dobrze czerownym przewodem do plusa ,czarnym do masy i ostatni  sygnałowym)
 to spowodowałoe zwarcie w arduino poszła kupa dymu i sie  spaliło.Uszkodzilem w ten sposóob juz dwa arduina nie wiem
o co chodzi( w jednym poszedł z dymem stablizator 1117 a w drugim dioda M7  i sciezka obok niej )

merlin pobierałem  z tej strony i zgodnie z instrukcja z tej strony podłączałem 

http://www.printo3d.pl/     jak by kros moł pomoc to byłbym wdzieczny 

Cytat:#define min_software_endstops true
#define max_software_endstops true
Jeżeli nie posiadamy dwóch krańcówek na każdą oś, to ustawienie należy pozostawić włączone. Oprogramowanie nie pozwoli na ruch przekraczający zakres osi wskazany w firmware.

czy  w merlinie mam zrobic  false  jak juz podłaczyłem  endstop ?   czy to chodzi o to ? NO (Normal Open) lub NC (Normal Closed)  i jakby ktos poradził jeszcze jak zrobic zeby ten merlin pamietał ustawienia jak sie zmienia recznie 
z góry dziekuje za pomoc 
Odpowiedz
Cześć,
jak ci po upalało Arduino to znaczy, że krańcówki nie były raczej dobrze podłączone. Podeślij foto samej krańcówki z podpiętymi przewodami oraz wpięciem do RAMPS'a. Co do konfiguracji Marlina to polecam zrobić to od podstaw niż ściągać jakiegoś skonfigurowanego. Tutaj masz dobrze opisane jak to zrobić:
http://feriar-lab.pl/kalibracja-drukarki-3d-czesc-1/

Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(23-01-2017, 14:49)feriar napisał(a): Cześć,
jak ci po upalało Arduino to znaczy, że krańcówki nie były raczej dobrze podłączone. Podeślij foto samej krańcówki z podpiętymi przewodami oraz wpięciem do RAMPS'a. Co do konfiguracji Marlina to polecam zrobić to od podstaw niż ściągać jakiegoś skonfigurowanego. Tutaj masz dobrze opisane jak to zrobić:
http://feriar-lab.pl/kalibracja-drukarki-3d-czesc-1/

Uśmiech

przperaszam za kiepska jakość zdjec .. krancówka standardowa 3-przewodowa ...identyczna jak u kolegi 
czy to mozliwe  ze merlin z tej wyżej wymienionej strony jest cos w nim namieszane specjalnie  zeby nie pomagac za free tylko 
kupowac drukarki z tej strony ?
skonfigurowac samemu merlin no łatwo  powiedziec  czesto wystepuje u mnie przypadek ze arduino program sie nie kompiluje 
jeszcze porównywałem z kolegą każda wersja merlina sie czym różni jest jakas inna ...

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Okej, to sprawdź na rampsie, od spodu (nie Arduino) czy nie masz żadnych zwarć pomiędzy lutami. Co do marlina z tej strony co podałeś to raczej wątpię żeby było "namieszane". Obstawiałbym raczej, że to jest Marlin skonfigurowany pod ich maszynę i może się czymś różnić od twojej i3-ki. Co do błędów kompilacji to pokaż screen z Arduino IDE to zobaczymy co się dzieje Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(24-01-2017, 17:47)feriar napisał(a): Okej, to sprawdź na rampsie, od spodu (nie Arduino) czy nie masz żadnych zwarć pomiędzy lutami. Co do marlina z tej strony co podałeś to raczej wątpię żeby było "namieszane". Obstawiałbym raczej, że to jest Marlin skonfigurowany pod ich maszynę i może się czymś różnić od twojej i3-ki. Co do błędów kompilacji to pokaż screen z Arduino IDE to zobaczymy co się dzieje Uśmiech

niestety screena nie pokaże bo  próbowalem kompilowac merlina miesiac temu a potem wgrałem  gotowego z wyzej wymienionej strony 
i działalo ... teraz probowałem po tych przygodach z krańcówką  uruchomic na powrót drukarke bez krańcowki   bo myślałem 
ze to arduino jednak dobre jest (spalił sie stabilizator 1117 to podalem  +5V za stabilizatorem i logika działa )  ale niestety nie chc sie nagrzewac  ani ekstruder ani stolik ...wyskakuje  komunikat zle nagrzanie czy jakos tak ...jakas głebsza awaria
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości