Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stół przestał grzać
Witam,
Tak więc moja drukarka przestała podgrzewać stół, pokazuje temperaturę 24/100 stopni (robię preheat bed) jednak nie wzrasta, dioda przy wyjściu z płyty głównej (GT2560) nie miga w przeciwieństwie do diody od podgrzewania extrudera który działa. Sprawdzałem napięcie na wyjściu i wynosi 0V. Możliwe że spalił się MOSFET? Drukarka działała normalnie, nie stało się to podczas drukowania.

Czy jest możliwość aby w pliku konfiguracyjnym Marlina zmienić PIN od podgrzewania na ten od drugiego extrudera?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Cześć,
z opisu wynika że padł MOSFET. Można zmienić w programie w zakładce pins.h, ale możesz też po prostu przelutować z wolnego gniazda tego mosfeta, albo rozwiązać problem wstawiąc nowy MOSFET, najlepiej IRL2203N Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(16-01-2017, 01:24)feriar napisał(a): ...najlepiej IRL2203N Uśmiech

A jeszcze lepiej IRL7833
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
A jeszcze lepiej IRL540 Uśmiech
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
No to który? Język

W configu mam ustawiony BOARD na ULTIMAKER więc rozumiem że w pins edytuję ten fragment (mam stary software w którym pins nie jest rozdzielony na poszczególne płytki tylko wszystko jest w jednym pliku)?:

Kod:
//
// Heaters / Fans
//
#define HEATER_0_PIN        2
#define HEATER_1_PIN        3
#define HEATER_BED_PIN      4

Jednak w jaki sposób to zmienić? HEATER_1 z HEATER_BED ?
Odpowiedz
(17-01-2017, 16:44)ClassAxion napisał(a): No to który? Język

W configu mam ustawiony BOARD na ULTIMAKER więc rozumiem że w pins edytuję ten fragment (mam stary software w którym pins nie jest rozdzielony na poszczególne płytki tylko wszystko jest w jednym pliku)?:

Kod:
//
// Heaters / Fans
//
#define HEATER_0_PIN        2
#define HEATER_1_PIN        3
#define HEATER_BED_PIN      4

Jednak w jaki sposób to zmienić? HEATER_1 z HEATER_BED ?

Jak chodzi o kod to podeślij cały pins.h, żeby przypadkiem w złym miejscu nie zamienić. Ale jeżeli to to, to zamieniasz 3 z 4. bo define HEATER_0_PIN odpowiada za grzałkę głowicy

Co do MOSFETA to IRL7833 jest najbardziej pancerny (prąd drenu 150A) a IRL2203N jest trochę słabszy bo ma 116A na drenie. Ale to i tak ponad 100A zapasu Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
W takim razie dodam ze moja drukarka chodzi po 12h dziennie w weekendy i święta.

Cały kod mogę podesłać dopiero w piątek.

Wiem w którym miejscu to zmienić ponieważ przed jest
Kod:
#elif MB(ULTIMAKER)

Nie wiedziałem który pin odpowiada za dodatkowy extruder Oczko

Po zmianie MOSFET'a nie ma potrzeby zmian w konfiguracji?
Odpowiedz
jak nie zrobisz zmian w firmwarze, a wymienisz MOSFET to nic nie trzeba robić poza tym Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
To w takim razie w piątek zaktualizuje firmware a później w wolnym czasie wymienię MOSFET i prawdopodobnie wezmę IRL7833.

Zamontuję także większy wiatrak do chłodzenia elektroniki ponieważ przypuszczam że ten aktualny jest zbyt słaby (a raz przegrzana elektronika będzie słabsza Oczko)
Odpowiedz
U mnie wiatrak 8cm na całego RAMPSa robi robotę Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości