Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spłaszczone okręgi
to co podałeś na zdjęciu to ilość kroków silnika na mm przesuwu osi. Napisz jakie masz stepsticki, albo wrzuć ich foto
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
O to chodzi?

Zaznaczone radiatory dołożyłem ja, fabrycznie ich nie było.
Odpowiedz
Zerknij na silniki i zobacz jakie mają wartości (głównie prąd)
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Można powiedzieć że problem został rozwiązany, okręgi są wymiarowe Uśmiech
Temat można zamknąć.

Jak tylko przyjdzie do mnie extruder to założę nowy temat bo coś czuję że będę miał inny problem nie związany z tym tematem Oczko
Odpowiedz
Cieszę się, że rozwiązałeś problem. Mógłbyś napisać w czym leżał problem bo jestem ciekawy Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Pomogło napięcie paska osi Y, teraz okręgi są idealne.
Dodatkowo skalibrowałem ponownie odległość dyszy od każdego rogu ponieważ miałem problem z 'rozpoczęciem' druku, odległość była zbyt duża.
Odpowiedz
Witam,
Podepnę się pod temat-wykonałem wszystkie sugerowane czynności w związku z jajowatymi wydrukami i nic nie pomogło.
Mają koledzy jakieś pomysły. Huh
Odpowiedz
Jeżeli paski masz naciągnięte to sprawdź:
1) czy dobrze masz przeliczone kroki dla danych osi
2) czy zębatki masz dobrze dokręcone
3) czy nie za mocno/za słabo masz naciągnięte paski

Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Zdjęcie 
Wszystko zrobione zgodnie to co napisałeś.
Przesłali mi z firmy gdzie kupiłem drukarkę nowego merlin. Wgrałem i nic.

Podesłany nowy Merlin.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Możesz jeszcze zerknąć czy masz dobrze microstepping na stepstickach poustawiany (czy zworki są wszędzie tak samo). Co do naciągu pasków to powinno by mniej więcej tak, że jak lekko naciśniesz na pasek to powinien się lekko ugiąć.

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości