Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spłaszczone okręgi
Witam.
Posiadam drukarkę Prusa i3 Pro B, niestety drukuje spłaszczone okręgi (i nie tylko, przykładem jest ten sześcian: foto niżej).

Zastanawiam się czy pasek Y nie ma winy ponieważ jest zbyt słabo napięty.
Testowy kwadrat 10 mm wyszedł w prawidłowych wymiarach.

Dziękuję za pomoc Uśmiech

Dodałem zdjęcie jako załącznik / 
feriar
Odpowiedz
Cześć,
napisz jakie masz paski, zębatki (ilość zębów), i jaki mikrokrok ustawiony. Bo może masz źle ustawioną ilość kroków/mm. Co do napięcia to lekko dotykając palcem nie powinien się uginać.

PS. wrzucaj fotki na forum, niż na zewnętrzny hosting Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Nie mam pojęcia jakie mam paski i mikrokrok, drukarkę zakupiłem tutaj: http://www.stork3d.pl/drukarki-3d/11-prusa-i3.html i posiadała już wgrany firmware.
Pasek nie jest zbyt luźny jednak w porównaniu z paskiem osi Z jest słabo naciągnięty (chyba że to pasek osi Z jest zbyt naciągnięty ponieważ mam także problem z gubieniem warstw).

Z drukarką będę się bawił dopiero w weekend, więc wtedy będę mógł podać ilość zębów i wprowadzić ewentualne zmiany w firmware.
Odpowiedz
To napisz do tego sklepu żeby podesłali ci nowy firmware. Pasek "w osi Z" to tak naprawdę jest pasek w osi X Uśmiech To jak jest słabo naciągnięty to możesz go trochę napiąć. Mógłbyś jeszcze dokładnie rozwinąć co masz na myśli pisząc, że są spłaszczone ? bo po zdjęciu w sumie widać jakby było przekoszone, ale nie jestem pewien teraz ;/
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Prócz pisania tutaj na forum napisałem do supportu w tej samej sprawie i czekam na odpowiedź.
Firmware jest wgrany najnowszy, prócz tego mam pliki na karcie SD która była dołączona do zestawu.

Spłaszczone, czyli zamiast okręgów wychodzą jajowate. Przykładem jest też klucz płasko-oczkowy który wydrukowałem, cześć "oczkowa" również była spłaszczona. Niestety aktualnie nie posiadam zdjęcia.

Pasek chce napiąć sprężyną od klamerki. Oczywiście wtedy nie będę mógł na maksa wyjechać stołem ponieważ sprężyna będzie haczyć.
Odpowiedz
są dwa wyjścia:
A) źle przeliczone kroki dla jednej z osi
B) słabo napięty pasek

W przypadku A to wejdź w ustawienia drukarki Config > Motion > zjedź do momentu aż zobaczysz linijki X stepps/mm i Y stepps/mm (albo jakoś podobnie) i zobacz jakie mają wartości (dla takich samych pasków powinny być takie same).

W przypadku B to wystarczy napiąć/ poluzować paski w osiach. U Ciebie jest o tyle łatwo że masz takie napinacze jak na foto niżej i nie musisz dawać sprężyny ze spinacza.
Wiem, że ciężko "zgadnąć" jak powinny być napięte paski jak się tego nie robiło, ale na start zacznij od takiego ustawienia, że jak położysz palec na pasku (bez dociskania go) to żeby pasek się nie uginał Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Dobrze, w takim razie w piątek wieczorem spróbuję naciągnąć pasek i dam znać. Podeślę też wartości o które prosiłeś.

PS. Rozumiem że jeśli mam jeszcze parę problemów (rozwarstwianie wydruku, kalibracja pod program Cura/Slic3r, itp.) to do każdego założyć oddzielny wątek? Oczywiście nie mam zamiaru rozwiązywać wszystkie na raz tylko po kolei Oczko
Odpowiedz
tematy pokrewne możesz pisać w jednym temacie ale np. ustawienia slic3ra to już raczej w innym Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Czy gdy filament podczas robienia "ramki" nie wychodzi to go lekko wcisnąć aż zacznie wychodzić tak jak jest tutaj na filmie: https://youtu.be/f4CfyNJL-ZU?t=5m6s ?
Odpowiedz
gdy filament nie wychodzi to znaczy że jest za słaby docisk do radełka w głowicy, albo dysza jest przytkana (ale zazwyczaj to pierwsze). Na upartego można dociskać, ale cały czas przy drukarce nie będziesz raczej siedzieć i w najmniej oczekiwanym momencie może być właśnie problem z dociskiem

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości