Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalibracja przepływu filamentu
Kupiłem dyszę od LIXFACTORY, i jest dobra, zamówię teraz stalowe, powinny być jeszcze lepsze. Co do temperatury to jeśli mam podaną temperaturę filamentu od 190 do 220, to ze średniej wynika że 205 dla druku powinna być dobra, a nie jest bo rozlewa, natomiast przy 195 ekstruder czasami nie daje rady wypchnąć filamentu przez taką małą dyszę. Celowo zmniejszyłem prąd silnika, bo potrafił powyginać filament. Temperatura 200 stopni okazała się dobra, co widać na załączonym obrazku.

Odpowiedz
Ale plastyczność materiału nie jest liniowa względem temperatury. Obcięcie prądu, wpływa na moc silnika (silniki krokowe są sterowane prądowo). Przy tak małej średnicy możesz spróbować zmniejszyć prędkość druku, bo przez mniejszy otwór wyjdzie mniej filamentu przez co nie jesteśmy w stanie "opróżnić" głowicy szybko i dlatego może nie pobrać więcej filamentu.
Fajnie już wygląda, ale czy od przodu nie ma przypadkiem żadnych blobów?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Witam
Nie rozwiązany pozostaje problem korzystania z funkcji "Spiral vase" w Slic3r.
Jeśli ktoś coś wie na temat konfiguracji tej funkcji (coby nie drukowało wyłącznie zewnętrznej i wewnętrznej pojedyńczej ścianki)
to poproszę o podzielenie się informacjami.
Gienek
p.s. trochę zdjęcie mi się poruszyło, ale cały jest taki, z wyjątkiem przejścia międzywarstwowego, widoczne jest zaburzenie struktury,
w dotyku czuć delikatną różnicę (wgłębienie), ale w zasadzie chyba lepiej się już nie da (wszystkie kombinacje wysuwania i chowania filamentu przetrenowane)
Jak dodam tylko odrobinę więcej filamentu optycznie wygląda gorzej a szew robi się grubszy.
Odpowiedz
Spiral vase jak nazwa wskazuje sluży do druku przedmiotów okrągłych wazo-podobnych. Żeby były ładne i bez szwów. Nie ma dodatkowych parametrów. Ma drukować ładne wazoniki a drukuje dobrze kiedy po nalaniu wody, nic nie wycieka. Druk dekoracyjny, nie użytkowy.
Odpowiedz
To raczej oczywiste, tylko mi drukuje całkowicie bez wypełnienia, po jednej warstwie zewnętrznej i wewnętrznej, ze wspólnym dnem, bez zamknięcia u góry.
Jak i co ustawić aby drukowało albo grubsze ścianki, albo wypełnienie, a najlepiej wszystko
Odpowiedz
w trybie wazy można drukować "nieskomplikowane" modele np. takie: 

[Obrazek: MMI_vaasjes_display_large_preview_featured.jpg]

Podeślij model, który chcesz w tym trybie wydrukować
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz