Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Repetierem (?)
Chyba coś mi się pomerdało i z tym firmwarem :O No więc: w instrukcji i instalatorach dostałem program repetier host i slicer. A teraz czytałem że firmware to kolejny oddzielny program typu Marlin (???) i że jest wymagany. Nie mam pojęcia o co chodzi ponieważ w instrukcjach które otrzymałem nie było słowa o tym, szczególnie że ten Marlin to coś chyba z Arduino ma wspólnego a ja Arduino tutaj nie mam :d Czy coś mi brakuje?
Odpowiedz
Marlin jest wgrywany do elektroniki drukarki. Ta elektronika co ty masz to takie połączenie Arduino z RAMPsem. A widzisz czyli w firmwarze nie zmieniałeś prędkości i stąd te problemy mogą być, Ustaw w repetierze prędkość na 250000 i spróbuj sterować drukarką
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Ustawiłem, i teraz Repetier nie chce się połączyć z drukarką. Po naciśnięciu "połącz", dioda na drukarce miga dwa razy, ot i tyle, żadnego komunikatu błędu ani nic D:
Odpowiedz
podeślij mi firmware do elektronik to zerknę co i jak
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Nie rozumiem co dokładnie w tym momencie jest moim firmwarem i jak to wysłać, chodzi o screeny ustawień repetier hosta?
Odpowiedz
firmware- czyli program sterujący elektroniką, który jest do niej wgrywany (Marlin). Przy okazji polecam porządnie przeczytać http://feriar-lab.pl/kalibracja-drukarki-3d/ bo bez tej wiedzy to raczej dalej nie podziałamy w temacie Oczko

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Tyle rozumiem, ale z tego artykułu wynika też, że Repetier jest również firmwarem. Dlatego niezbyt rozumiem ten poradnik (czytałem go już wcześniej) - czy mając drukarkę bez Arduino, potrzebują ściągać to środowisko dla Arduino? Zasadniczo to nie mam pojęcia o co się rozchodzi, byłoby fajnie jakby autor zrobił wersję dla Repetiera. A już wogóle jeżeli starczy mi ten mój Repetier, to gdzie znaleźć ten plik configuration?
Odpowiedz
Kolega myli Repetier (firmware do drukarki) z Repetier-Host (Host sterujący drukarką). Twoja elektronika to MKS Gen 2Z czyli jest to teoreytecznie Arduino + RAMPS na jednej płytce. Twoją płytkę programuje się przez Arduino IDE (i tylko do tego to jest potrzebne). Firmware do swojej drukarki najlepiej zdobyć od producenta.

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Wiedziałem że coś mylę Język Dziękuję bardzo Uśmiech
Jutro albo jeszcze jak dziś znajdę czas poszukam tego oprogramowania i zobaczę czy dalej będzie problem.
Odpowiedz
(22-09-2016, 23:53)feriar napisał(a): Firmware do swojej drukarki najlepiej zdobyć od producenta.

Wszystkie pliki do tej drukarki są TUTAJ Cwaniak
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz