Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Repetier Host - problemy z drukowaniem
chodzi mi o cały kod wgrywany do elektroniki Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(02-09-2016, 23:44)feriar napisał(a): chodzi mi o cały kod wgrywany do elektroniki Uśmiech

a nie mogę go jakoś sam pobrać? Uśmiech
Odpowiedz
Przeważnie firmware jest skonfigurowany pod daną drukarkę i nie ma jak go ściągnąć inaczej niż od producenta
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Tepetier i Marlin maja nieco rozny protokol transmisji a te host dedykowany jest pod firmware repetiera.
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
ale w ustawieniach drukarki można wybrać czy mamy firmware repetiera czy marlina i to chyba rozwiązuje problemy z transmisją... właśnie cobong jaki masz ustawiony firmware w ustawieniach drukarki?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(05-09-2016, 12:19)feriar napisał(a): ale w ustawieniach drukarki można wybrać czy mamy firmware repetiera czy marlina i to chyba rozwiązuje problemy z transmisją...  właśnie cobong jaki masz ustawiony firmware w ustawieniach drukarki?

Mam ustawione autodetect (do wyboru ASCII i Repetier Host), na ASCII nie łączyło. Skończy drukować to sprawdzę czy lepiej jest na repetier protocol.
Odpowiedz
(05-09-2016, 16:39)cobong napisał(a):
(05-09-2016, 12:19)feriar napisał(a): ale w ustawieniach drukarki można wybrać czy mamy firmware repetiera czy marlina i to chyba rozwiązuje problemy z transmisją...  właśnie cobong jaki masz ustawiony firmware w ustawieniach drukarki?

Mam ustawione autodetect (do wyboru ASCII i Repetier Host), na ASCII nie łączyło. Skończy drukować to sprawdzę czy lepiej jest na repetier protocol.

Sprawdziłem, jest na odwrót na ASCII działa (tak jak działa czyli tak sobie, ale działa), na Repetier Protocol nie reaguje na żadne komendy.
Odpowiedz
(05-09-2016, 17:51)cobong napisał(a):

Sprawdziłem, jest na odwrót na ASCII działa (tak jak działa czyli tak sobie, ale działa), na Repetier Protocol nie reaguje na żadne komendy.

Dostałem odpowiedź z "bazy", uprzejmy pan napisał, że poleca drukowanie z karty SD bo przez USB po prostu jest tak wolno bo jest. Ta drukarka tak ma i tyle. Chyba tego nie przeskoczę, trzeba zmontować teraz lepszą drukarkę, tym razem zwrócę uwagę na prędkości przesyłu danych. Wiem, że z karty SD jest lepiej i dokładnie, ale chciałbym chociaż móc z ludzką prędkością ładować projekty z Repetiera od razu na kartę SD w drukarce i odpalać wydruki z Repetiera (te z karty SD). W każdym bądź razie, dziękuje za pomoc bo zmotywowała mnie do zajrzenia do głębokich otchłani komputera i drukarki Uśmiech
Odpowiedz
(07-09-2016, 10:34)cobong napisał(a):
(05-09-2016, 17:51)cobong napisał(a):

Dostałem odpowiedź z "bazy", uprzejmy pan napisał, że poleca drukowanie z karty SD bo przez USB po prostu jest tak wolno bo jest. Ta drukarka tak ma i tyle. Chyba tego nie przeskoczę, trzeba zmontować teraz lepszą drukarkę, tym razem zwrócę uwagę na prędkości przesyłu danych. Wiem, że z karty SD jest lepiej i dokładnie, ale chciałbym chociaż móc z ludzką prędkością ładować projekty z Repetiera od razu na kartę SD w drukarce i odpalać wydruki z Repetiera (te z karty SD). W każdym bądź razie, dziękuje za pomoc bo zmotywowała mnie do zajrzenia do głębokich otchłani komputera i drukarki Uśmiech

Miły Pan z bazy chyba nie wie co pisze. To że drukowanie z USB nie działa "bo drukarka tak ma" to już jest bzdura. Zakładam, że w swojej Prusie masz Rampsa, albo inną popularną elektronikę. Ja bym na twoim miejscu sam sobie skonfigurował firmware i byś miał problem z głowy Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz