Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Repetier Host - problemy z drukowaniem
A jaki masz soft w drukarce ? Masz mazliwosc obslugi menu poprzez lcd ?
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
Zainstalowałem najnowszy sterownik USB FTDI 2016, tak samo, czyli kabel i sterownik w zasadzie odpadają

(02-09-2016, 13:41)sławek napisał(a): A jaki masz soft w drukarce ? Masz mazliwosc obslugi menu poprzez lcd ?

tak, mam (jednak nie ma tam żadnych opcji do transmisji) drukarka RepRap I3 Prusa.
Odpowiedz
A jak sie uruchamia to na ekranie przez chwile nie pojawia sie Repetier albo Marlin ? Najlepiej zrob fotke ekranow i bedzie wiadomo wiecej.
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
(02-09-2016, 14:27)sławek napisał(a): A jak sie uruchamia to na ekranie przez chwile nie pojawia sie Repetier albo Marlin ? Najlepiej zrob fotke ekranow i bedzie wiadomo wiecej.

Na panelu LCD nic nie widzę, włącza się panel główny odrazu. W Repetier Host w Drukarce widzę firmware: Marlin
Odpowiedz
Sprawdzałeś może na innych komputerach drukarkę ? Spróbuj może też uruchomić komputer w trybie awaryjnym i z awaryjnego uruchomić druk. Przy instalacji sterowników wyświetliło ci jakiś błąd, że sterowniki nie są podpisane cyfrowo czy coś w tym stylu ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(02-09-2016, 16:04)feriar napisał(a): Sprawdzałeś może na innych komputerach drukarkę ? Spróbuj może też uruchomić komputer w trybie awaryjnym i z awaryjnego uruchomić druk. Przy instalacji sterowników wyświetliło ci jakiś błąd, że sterowniki nie są podpisane cyfrowo czy coś w tym stylu ?

tak, zainstalowałem na lapku (dell vostro) i to samo, na nim jest win Vista, sterowniki zainstalowały się poprawnie i potem jeszcze zaktualizowałem je do najnowszej wersji. Sprawdzę w trybie awaryjnym jeszcze wieczorem. W zakładce Informacje o drukarce jest wersja protokołu 1.0 Marylina, może to ma jakiś wpływ, chodź ogólnie nigdzie nie spotkałem się aby ktoś miał właśnie taki zagadkowy kłopot z obsługą online. Bo przecież się łączy i ogólnie nawet słuch komend, nieraz trzeba poczekać chwile aż załapie jak da się komendę, ale ogólnie coś działa.
Odpowiedz
Dowiedz się jeszcze u producenta jaka jest prędkość transmisji USB
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(02-09-2016, 17:07)feriar napisał(a): Dowiedz się jeszcze u producenta jaka jest prędkość transmisji USB

No mam pewien kłopot z odpowiedziami technicznymi od nich (firma propox), obawiam się że jak nie poradzę sobie we własnym zakresie to będzie lipa. Płyta główna to Arduino MKS Gen 1.2 dokładnie taka: http://pl.aliexpress.com/item/Free-shipp....29.79el6A nigdzie jednak nie znalazłem jej prędkości, zalecene w dokumentacji jest 11500, taką też ustawiłem przed chwilą na porcie USB (COM). Bez skutku.
Odpowiedz
To zapytaj się ich o firmware do drukarki i podrzuć go tutaj to zobaczymy co i jak Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(02-09-2016, 20:58)feriar napisał(a): To zapytaj się ich o firmware do drukarki i podrzuć go tutaj to zobaczymy co i jak Uśmiech

firmware to wiem z Informacji o drukarce (z Repetier Host): firmware Marlin, protokół 1.0
Odpowiedz