Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problemy z kalibracją
czy twoje Arduino wygląda tak ? w szczególności ten układ obok USB to CH340  ?
[Obrazek: Clone%2BArduino%2BMega%2B2560.JPG]
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Hejka

układ podobny ale jeszcze większa podróba..koło usb mam układ ch340g i takiego sterownika szukałem. Wywaliłem stary i od nowa zainstalowałem ch340..wysłałem gołego marlina do mega i ..o dziwo poszło;]..ale nauczony doświadczeniem nie ciesze się na wszelki wypadek. pozostaje mi od nowa napisać zmiany dla marlina i kolejna zabawa. będę jednak dalej informował. na ta chwile działa;]
Odpowiedz
no właśnie te klony z ch340g są ciężkie do ogarnięcia, ale jak już się udało wgrać dobre sterowniki to będzie z górki. Możesz podesłać link do tych sterowników ? albo wrzucić sam sterownik w załącznik ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Czemu się "masochizujecie" Marlin-em, skoro jest fajny Repetier configurator Oczko
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
Artu masz złe wspomnienia z Marlinem ? Duży uśmiech Ja tam na marlinie jestem od początku i nigdy nie miałem z nim problemu Duży uśmiech Może sposób konfiguracji jest trochę inny ale nie ma też takiej tragedii coby opisywać zaraz jako masochizm Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(15-08-2016, 14:37)feriar napisał(a): Artu masz złe wspomnienia z Marlinem ? Duży uśmiech Ja tam na marlinie jestem od początku i nigdy nie miałem z nim problemu Duży uśmiech Może sposób konfiguracji jest trochę inny ale nie ma też takiej tragedii coby opisywać zaraz jako masochizm Uśmiech

Witam.

Po kilku próbach doszedłem do ciekawych konkluzji. Wgrałem nowego firmwera i wyświetlacz przestał działać..Zmieniłem ustawienia w marlinie i ..znowu błędy z komunikacja..co ciekawe znalazłem w folderze arduino: arduino debbuger.exe i uruchomiłem go a wtedy..nagle wszystko sie naprawiło.Język. Generalnie okazuje się że są jakies problemy z tą biblioteką u8glib. Wyskakiwał błąd f-pos after strukt, i gdzieś w sieci znalazłem informacje że gryzą się nazwy plików. Zmieniłem wszystkie fpos na fatpos w nazwach w zakładkach sdbasefile.h i sdbasefile.ccd i wszystkie problemy zniknęły. Mam jeszcze mały problem z poruszaniem osiami. Maszynka ładnie parkuje tam gdzie trzeba (min osi) ale z wyświetlacza jak próbuje je poruszy to mogą się poruszać tylko w stronę ujemną osi. W dodatnią nie idą..muszę znowu przeglądnąć configa i może to rozwiążę. Pozostanie mi tylko kalibracja stołu i ekstrudera..aha i jeszcze jedno. Nie mogę poruszyć silnikiem od ekstrudera z wyświetlacza. czy to może wynikać z tego że nie uruchomiłem grzałki ekstrudera? tam chyba takie zabezpieczenie jest że ekstruder może się poruszy dopiero po osiągnięciu temperatury docelowej ale nie mam pewności. Proszę o sprostowanieUśmiech

Pozdrawiam serdecznieUśmiech
Odpowiedz
(17-08-2016, 08:31)lunamay napisał(a):
(15-08-2016, 14:37)feriar napisał(a): Artu masz złe wspomnienia z Marlinem ? Duży uśmiech Ja tam na marlinie jestem od początku i nigdy nie miałem z nim problemu Duży uśmiech Może sposób konfiguracji jest trochę inny ale nie ma też takiej tragedii coby opisywać zaraz jako masochizm Uśmiech

Witam.

Po kilku próbach doszedłem do ciekawych konkluzji. Wgrałem nowego firmwera i wyświetlacz przestał działać..Zmieniłem ustawienia w marlinie i ..znowu błędy z komunikacja..co ciekawe znalazłem w folderze arduino: arduino debbuger.exe i uruchomiłem go a wtedy..nagle wszystko sie naprawiło.Język. Generalnie okazuje się że są jakies problemy z tą biblioteką u8glib. Wyskakiwał błąd f-pos after strukt, i gdzieś w sieci znalazłem informacje że gryzą się nazwy plików. Zmieniłem wszystkie fpos na fatpos w nazwach w zakładkach sdbasefile.h i sdbasefile.ccd i wszystkie problemy zniknęły. Mam jeszcze mały problem z poruszaniem osiami. Maszynka ładnie parkuje tam gdzie trzeba (min osi) ale z wyświetlacza jak próbuje je poruszy to mogą się poruszać tylko w stronę ujemną osi. W dodatnią nie idą..muszę znowu przeglądnąć configa i może to rozwiążę. Pozostanie mi tylko kalibracja stołu i ekstrudera..aha i jeszcze jedno. Nie mogę poruszyć silnikiem od ekstrudera z wyświetlacza. czy to może wynikać z tego że nie uruchomiłem grzałki ekstrudera? tam chyba takie zabezpieczenie jest że ekstruder może się poruszy dopiero po osiągnięciu temperatury docelowej ale nie mam pewności. Proszę o sprostowanieUśmiech

Pozdrawiam serdecznieUśmiech

Pierwsze słyszę o czymś takim, może to coś namieszane z nową wersją marlina, bo na starszych wersjach nie słyszałem o tym problemie. Co do osi to sprawdź jeszcze raz ustawienia krańcówek, bo to jest częsty problem. ale sprawdź również czy dobrze masz poustawiane maksymalne i minimalne odległości dla danych osi. Ekstruderem możesz dopiero ruszać, gdy zostania osiągnięta minimalna temperatura ustawiona w firmwarze (coś około 190 stopni). Zawsze można to "oszukać" wstawiając w miejsce termistora, rezystor o wartości około 10 k ohm

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz