Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problemy z kalibracją
Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum.
jakiś czas temu zakupiłem klon prusa i3 z klonami ramps 1.4 i mega 2560. udało mi się wszystko złożyć do kupy i po odpaleniu okazało się że muszę przeprowadzić wgrywanie nowego firmware marlina. Po przeczytaniu kilku tutoriali pobrałem środowisko arduino (1.6 chyba) bibliotekę u8 oraz gotowy plik konfiguracyjny który przerobiłem pod swoje krańcówki (kranówki na min każdej osi). Kiedy chciałem wysłać program do sterownika pod koniec kompilacji wyskoczył mi błąd ,że program zajmuje xxx i jest to 33% maksymalnie jest yyy..i takie tam...Sprawdziłem w ustawieniach czy mam wybraną dobrą płytkę arduino , kompilator USB(jakaś końcówka której nie pamiętam terazJęzyk) i port com3. Płyta główna była podpięta tylko pod USB a ramps był wypięty. Model posiada wyświetlacz który jest odblokowany w ustawieniach. Zrobiłem chyba wszystko co było w tutorialu, ale może coś przeoczyłem. Na koniec dodam tylko że moje pojęcie na temat programowania mega 2560 jest na poziomie ziemniaka :Językle chętnie się dokształcę. 

Czy ktoś jest w stanie pomóc z moim problemem? 

Po 16:00 mogę wrzucić log z błędem jeżeli to pomoże.

Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o pomoc
Odpowiedz
..tak sobie myślę..zauważyłem na jednym z tutoriali ,że w ustawieniach środowiska arduino pokazuje mi tylko com 3 ale nic poza tym.. nie jest przypisany pod ten com arduino. Mozę komputer go nie widzi i dlatego mi błędy wywala? Jak sprawić aby mega 2560 było widoczne w win 10 po USB? jakiś sterownik specjalny?

Proszę o podpowiedzi.
Odpowiedz
cześć,
w Arduino musisz wybrać płytkę oraz port. to że wyświetla ci tylko sam port com 3 to nic złego, ważne że wykrywa arduino. Tamten komunikat co ci się wyświetla to zakończony proces wgrywania, więc wszystko jest ok. gdyby wyskoczył błąd to dolna część programu Arduino IDE świeciła by się na czerwono Oczko

Klon Arduino jeżeli nie posiada programatora bazującego na Atmega to nie będzie pokazywać po podłączeniu do komputera "Arduino... " także bez obaw Uśmiech

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(10-08-2016, 14:48)feriar napisał(a): cześć,
w Arduino musisz wybrać płytkę oraz port. to że wyświetla ci tylko sam port com 3 to nic złego, ważne że wykrywa arduino. Tamten komunikat co ci się wyświetla to zakończony proces wgrywania,  więc wszystko jest ok.  gdyby wyskoczył błąd to dolna część programu Arduino IDE świeciła by się na czerwono Oczko

Klon Arduino jeżeli nie posiada programatora bazującego na Atmega to nie będzie pokazywać po podłączeniu do komputera "Arduino... " także bez obaw Uśmiech

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Witam i dzięki za zainteresowanie.
Mam taki błąd:

Arduino:1.6.10 (Windows XP), Płytka:"Arduino/Genuino Mega or Mega 2560, ATmega2560 (Mega 2560)"

In file included from sketch\SdFile.h:27:0,

from sketch\cardreader.h:8,

from sketch\Marlin_main.cpp:47:

SdBaseFile.h:38: error: using typedef-name 'fpos_t' after 'struct'

struct fpos_t {

^

In file included from sketch\Marlin.h:14:0,

from sketch\Marlin_main.cpp:30:

c:\program files\arduino\hardware\tools\avr\avr\include\stdio.h:950:33: note: 'fpos_t' has a previous declaration here

__extension__ typedef long long fpos_t;

^

exit status 1
using typedef-name 'fpos_t' after 'struct'

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"

Czy ktos wie o co chodzi? błąd struktury?
Odpowiedz
Ściągnij nowego Marlina, bo w tym coś jest namieszane. Sprawdzałeś czy to Arduino w ogóle działa ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(10-08-2016, 19:01)feriar napisał(a): Ściągnij nowego Marlina, bo w tym coś jest namieszane. Sprawdzałeś czy to Arduino w ogóle działa ?

Kiedycja wszystko było podpięte po złożeniu to odpaliłem z wyświetlacza ( bez kompa)  i zaczęła się bazować tyle że poleciała w odwrotną stronę ( max osi). Po tym zacząłem walczyć z marlinem i tak to trwa do dziś.  Zrobię jak radzisz i ściągnę nowego marlina i zacznę od nowa. Błąd wyskakuje pod koniec kompilowania z tym fpos t. Nie kumam ale nie poddaje się :-)

(10-08-2016, 19:01)feriar napisał(a): Ściągnij nowego Marlina, bo w tym coś jest namieszane. Sprawdzałeś czy to Arduino w ogóle działa ?

Kiedycja wszystko było podpięte po złożeniu to odpaliłem z wyświetlacza ( bez kompa)  i zaczęła się bazować tyle że poleciała w odwrotną stronę ( max osi). Po tym zacząłem walczyć z marlinem i tak to trwa do dziś.  Zrobię jak radzisz i ściągnę nowego marlina i zacznę od nowa. Błąd wyskakuje pod koniec kompilowania z tym fpos t. Nie kumam ale nie poddaje się :-)
Odpowiedz
Jeżeli silnik ci jechał w drugą stronę to:

a) masz źle skonfigurowaną krańcówkę w tej osi
b) musisz odwrócić obroty silnika w marlinie

Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(10-08-2016, 23:25)feriar napisał(a): Jeżeli silnik ci jechał w drugą stronę to:

a) masz źle skonfigurowaną krańcówkę w tej osi
b) musisz odwrócić obroty silnika w marlinie

Uśmiech

Witam.

Pobrałem goły soft marlina i próbowałem wgrać. Kompilacja wyszła ok ale przy wgrywaniu wyskoczyło:

Arduino:1.6.10 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Mega or Mega 2560, ATmega2560 (Mega 2560)"

...

Szkic używa 50 030 bajtów (19%) pamięci programu. Maksimum to 253 952 bajtów.
Globalne zmienne używają 2 709 bajtów (33%) dynamicznej pamięci, pozostawiając 5 483 bajtów dla lokalnych zmiennych. Maksimum to  8 192 bajtów.
C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avrdude -CC:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf -v -patmega2560 -cwiring -PCOM3 -b115200 -D -Uflash:w:C:\Users\marcin\AppData\Local\Temp\build1ef3bc770e388f375a9342ec99fcd88e.tmp/Marlin.ino.hex:i 
Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd

o co może chodzić? avrisp mkII to programator wybrany..szukam rozwiązania ale nie mogę dojść..
Odpowiedz
Spróbuj wgrać z przykładów program blink (przykłady > basics). Jeżeli wgrywanie pójdzie i dioda na arduino będzie Ci mrygać to znaczy, że z komunikacją jest wszystko ok.

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(12-08-2016, 17:39)feriar napisał(a): Spróbuj wgrać z przykładów program blink (przykłady > basics). Jeżeli wgrywanie pójdzie i dioda na arduino będzie Ci mrygać to znaczy, że z komunikacją jest wszystko ok.

Zrobiłem jak powiedziałeś, zmieniłem nawet kabel  USB, dalej to samo. Próbowałem wgrać AnalogReadSerial..kompilacja ok wysyłanie ten sam błąd. 
Co ciekawe jak włączę monitor portu szeregowego (tam gdzie podpięte mega2560) to pokazuje mi status i dane, nawet jak wkładam i wyjmuje z rampsa kartę sd to pisze ze ja widzi...ale programu gagatek mojego nie chceJęzyk

porażka..
Odpowiedz