Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie projektu pisanego w arduino na LUA
Cześć, tak jak wspominałem w innym poście planuję na podstawie kodu Arduino zrobić coś o takim samym działaniu działające na WiFi NodeMCU v2 ESP8266..Do tej pory wgrałem aktualne oprogramowanie jak i jestem w trakcie ogarniania środowiska.

Prosił bym o sugestie w jaki sposób miałbym obsługiwać wyświetlacza LCD i zegara RTC DS1307 po I2C oraz termometr DS18B20. 
Pozdrawiam ;]

Rozumiem że powyższe moduły potrzebują zewnętrznego zasilania, bo z tego co wiem NodeMCU jest na 3.3V
Odpowiedz
Jeżeli NodeMCU będziesz zasilać z 5V to możesz podpiąć się pod Vin i masz 5V Oczko Co do przeportowania na Lua to nie wiem czy to taki dobry pomysł. Tzn. oczywiście można i się da, ale będzie to "nieco" trudniejsze niż na Arduino- przykład: 

Kod:
https://github.com/bowenfeng-dev/esp8266-hd44780/blob/master/init.lua
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Dobra, bo widzę że sam się za bardzo rozpędzam z tym wszystkim ;]

ESP ma być drugim etapem tego projektu i ma pozwalać na zdalną kontrolę tego co dzieje się na dachu ;]
Pierwszym etapem ma być Arduino Nano,zegar,3 termometry i wyświetlacz(Z którego bym rezygnował w momencie gdy przeniosę się na ESP)
Znalazłem już jakieś przykładowe pliki do obsługi zegara ale nie jestem pewien czy jest sens go implementować, bo przecież jeżeli będę się łączyć zdalnie to nie ma potrzeba wyświetlania godziny, bo mam ją od systemu operacyjnego ;]

W tym wątku główne chciałbym się skupić na zbieraniu potrzebnych informacji i ewentualnym błaganiu o pomoc jak przestanie działać ;]
Jeżeli nie dam rady z LUA to po prostu zmuszę ESP do obsługi Arduino IDE a w tym obsługa tego programu raczej była by prosta.
Odpowiedz
Najpierw skupmy się na centrali, potem zajmiemy się resztą Oczko
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości