Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :]
Ale nie musi go wykrywać jako Arduino, Programator pełni funkcję emulatora portu COM, i samo Arduino IDE nie rozpatruje czy pod dany port jest podpięte dane Arduino. Podajesz tylko port, a IDE na ten port wysyła program i już Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(14-06-2016, 15:06)feriar napisał(a): Ale nie musi go wykrywać jako Arduino, Programator pełni funkcję emulatora portu COM, i samo Arduino IDE nie rozpatruje czy pod dany port jest podpięte dane Arduino. Podajesz tylko port, a IDE na ten port wysyła program i już Uśmiech

Hmm 
Coś w tym jest bo więcej kombinowania po ogarnięciu tego sterownika nie mailem chyba :]
A jaki programator wybrać? bo chyba nie atmel STK500?  Uśmiech

@edit 
Problem zażegnany.
Jak zwykle była nim moja nie uwaga  Ściana brak biblioteki U8glib.h  O matko
(Wgrywane na atmelu)
ehh tak to jest jak się za coś biorę od d..y strony  Niezdecydowany
Odpowiedz
taki do arduino zewnętrzny programator to styknie ft232rl. no chyba że musisz wgrać bootloader bo co się wysypało na amen to usbasp Uśmiech

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
A tak apropos 
teraz tak patrzyłem na mojego klona uno i się zdziwiłem ;]

Wygląda całkiem Oryginalnie jak na Aliexpress ^^

[Obrazek: 4f8c0ff7b1bae07amed.jpg]

[Obrazek: 8f4fa6cdd432c316med.jpg]

PS.
Szkic używa 110 334 bajtów z (43%) pamięci programu. Maksimum to 253 952 bajtów.

Globalne zmienne używają 5 022 bajtów z (61%) dynamicznej pamięci, pozostawiając 3 170 bajtów dla lokalnych zmiennch. Maksimum to  8 192 bajtów.

Ciekawe jak poprawki będą śmigać Język ( {50,50,1600/2,500})
Odpowiedz
Grunt to na spokojnie podchodzić do sprawy Duży uśmiech co do klonów to najłatwiej jest sprawdzić oryginalność po obrysie terytorium Włoszech:

[Obrazek: Counterfeit_detail.jpg]

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
A już miałem nadzieje ze znalazłem perełkę na ali xD

co do Firmware, co sądzisz o Repetier ?
Na początku mnie odstraszyło ;]
Później jakoś naszło mnie żeby wgrać ale napotkałem jakiś błąd i dałem se spokój.
dziś znowu zajrzałem do aktualnego softu i coraz bardziej zaczynam się przekonywać,
Jest tam parę opcji które opisywał autor w oryginale :Język i teraz cały czas się zastanawiam co tam zapodać ;]

Ps. przed wgraniem Repetier muszę coś kasować z Megi?
Odpowiedz
Arduino automatycznie się nadpisuje. Repetier też jest ok, Marlin i Repetier to praktycznie to samo, tylko, że repetier jest ciągle rozwijany Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
A mam jeszcze pytanko apropos łaczenia silników
Jak łączę 2 ze soba szeregowo bądź mostkowo to muszę jakos zmieniać w wzorze na Vref?
Tzn. 2x 1.7 2.4*8*0.11 ?
Zastanawiałem sie jeszce nad zmianą servo na
DRV8825 podobno się mniej grzeją, sa lepsze itp
Wysłane z mojego S4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Repetier w/g mnie jest "fajniejszy" a to szczególnie dzięki konfiguratorowi on-line, gdzie można łatwo i szybko wszystko poustawiać [Obrazek: thumbup.gif]
Silniki osi Z mają "lekko" w drukarce (zazwyczaj [Obrazek: bit-norty.gif]), więc ich prądy mam ustawione poniżej Vref, i właściwie "na czuja", czyli tak, aby nie gubiły kroków [Obrazek: rotfl2.gif]
DRV8825 są na tyle lepsze, że mogą "obsługiwać" bardziej "prądożerne" silniki, czyli nawet do 2A ciągłego obciążenia, ale wtedy bez radiatorów i wymuszonego chłodzenia (wentylatorek) to się raczej "zagotują" [Obrazek: bit-norty.gif]
Jak już Chcesz zmieniać, to lepsze będą nawet "Chińskie" TMC2100, ale nie dużo drożej można kupić u nas oryginalne SilentStepStick - TMC2100 (Watterott) [Obrazek: thumbup.gif] Możesz sobie o nich poczytać na przykład tutaj.
Tylko trzeba pamiętać, że TMC2100 najlepiej pracują przy napięciu powyżej 16V, więc jeśli zasilasz drukarkę z 12V, to lepszym rozwiązaniem będą jednak DRV8825. Ja w swojej Mendel90 mam DRV-y, i sprawują się doskonale [Obrazek: thumbup.gif]
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
Hehe co do lekkość poruszania się tej osi mam małe watpliwosci^^
a co do servo i tak muszę nowe zamawiać bo z 2 potenciometry przekrecilem no i takrze 1 sztuka była uszkodzona w transporcie.
Wiec koniec koncow narazie testuje na 1 ktury wiem ze jest sprawny, co niezmienia faktu ze braki muszę ogarnąć Uśmiech
Co do sklepów
Nie robi mi czy cos jest tansze czy droższe (w granicach rozsadku) z tym ze z Polski bedzie mi paczka szła tyle samo mniej więcej co z chin Oczko

Ps. Zasilanie 12v :/

Wysłane z mojego S4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości