Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spada temperatura stołu
(11-06-2016, 10:44)zwiadowca napisał(a):
(11-06-2016, 01:05)feriar napisał(a): spróbuj na nowo wgrać firmware. co do kwestii pion/poziom, to moim zdaniem działa to na takiej zasadzie. ciepłe powietrze zawsze idzie do góry, a mając grzałkę w pionie to to ciepło sie "nie odrywa" od stołu tak,  jak to ma miejsce w poziomym położeniu. ale to tylka taka moja teoria.  Z tym zmierzeniem napięcia to chodziło mi o to, zeby zobaczyć czy na kablach nie ma spadków napięcia. raz tak miałem na kablach ze przy stole mialem 10.5V i mi nie dogrzewało bo kable były lipne. Po wymianie ich wszystko zaczęło chodzić elegancko.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Za bardzo tej teorii nie rozumiem z tym ciepłem, bo ciepło zawsze ucieka do góry, przynajmniej powietrze nagrzane. Ustawiłem drukarkę poziomo, i dodałem drugi wentylatorek do elektroniki. Na razie jest to prowizorycznie domontowane, na kierunku tych ceramicznych pomarańczowych kondensatorków które też się grzeją. Przynajmniej teraz mi wkręca się na pożądaną temperaturę i elektronika się nie wyłącza. Będę musiał podstawki podrukować i mocowania pod nowe wiatraczki. Wydaje się iż chłodzenie elektroniki w poziomie nie jest zbyt dobre. Kiedyś przecież chodziło wszystko ładnie na jednym wentylatorku. Ale dodałem dwa teraz

Cholera, stół grzeje, ale szlak trafił mi oś Z. Silniki działają raz dobrze raz w przeciwne strony i cała brama mi się kołysze :|

No i stół się grzeje dobrze przy lepszym chłodzeniu, ale działa w kratkę, teraz na RP też mi zrobiła przeskok i to o 15 mm. Smutny
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości