Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Repetier Server
Od długiego czasu używam Octoprinta do zdalnej obsługi drukarki. Kilka dni temu zainstalowałem Repetier Server na Raspberry Pi 2. Raspberry komunikuje się z siecią poprzez Wifi TP-Link TL-W725N, drukarka podpięta do Raspberry przez USB.

Tak to wygląda :

Jak na razie wszystko działa bez problemów Uśmiech

Nagrałem za jego pośrednictwem timelaps Uśmiech

https://www.youtube.com/watch?v=Ug22O1IHKdQ

Pozdr

Niestety jest ograniczenie do 5 załączników, więc szósty wstawiam w kolejnym poście Uśmiech

Pozdr
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
Super sprawa z OctoPrintem, też mi się to marzyło, ale jednak na start trzeba troszkę wyłożyć (RPi + najlepiej LCD 7" HDMI z dotykiem) Duży uśmiech Jak rozumiem to działa to tak, że do sterownika drukarki jest podpięte Raspberry Pi i ono wydaję komendę rozpoczęcia druku czy steruje całym drukiem po USB ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Steruje całą drukarką, wszystko poprzez usb, tak jakbyś miał podpiętą drukarkę do kompa i zarządzał z Repetier Hosta albo Pronterface, tylko różnica jest taka, że robisz to poprzez przeglądarkę z dowolnego kompa, tabletu, smartfona itp. a po zainstalowaniu vpn możesz z dowolnego miejsca na ziemi Uśmiech

Pozdr
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
Tylko do takich cudów trzeba ufać swojej drukarce Uśmiech ja niestety nie mogę Język
Odpowiedz
Można zrobić taki myk, żeby drukowało z karty w drukarce ? czyli wszystkie gcody śle z RPi ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Można Oczko ale wgrywanie przez por szeregowy trwa długo, analogicznie jak przez repetier host Uśmiech mozna też wgrac normalnie na kartę przez czytnik a odpalić drukowanie poprzez przeglądarkę Uśmiech
Odpowiedz
Z tego co wiem to podobno przy drukowaniu przez USB jakość druku jest gorsza (na podstawie artykułu z designfutures), ale skoro można normalnie z karty drukować to wygląda ok. Z RPi model B też pójdzie ?

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Obecnie nie ma już różnic, na początku reprapów były problemy, ale to wynikające z niedoskonałości firmware, jedynie z karty jest bezpieczniej jakby się np. komp zawiesił, dlatego ja długie wydruki po kilkanaście, kilkadziesiąt godzin puszczam z karty Uśmiech

Pozdr
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości