Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje wypluwki i niepowodzenia :D
Wiem że nie daje. Do gumy trzeba czegoś co nie ma żadnego najmniejszego prześwitu którym mogła by guma uciec. Nie znam takiego ekstrudera. Chociaż było coś takiego jak "bulldog" czy "pitbull" jakoś z psem się kojarzyło, konstrukcja podobna do tego co próbuje stworzyć syntetyczny. Swoją drogą szkoda ze jeszcze nie stworzył.. ładny komplet by był. Ale wiesz koła zębate to jednak tarcie i luzy, nawet jeśli malutkie, to jednak. Pasek wydaje mi się subtelniejszy i bez luzów. Też mam sprężyny.. tyle że nie jestem w stanie ich tak sobie odciągnąć.. musze chyba tam dłuższe śruby dać, tylko gdzie ja takie znajdę bo ekstruder mam ten gotowy co na allegro gość sprzedaje. Nie chciało mi się bawić w kolekcjonowanie hobbed boltów łożysk itd. Bo z wysyłkami wyszło by to drożej niż te 80zł za gotowe
Odpowiedz
śruby do eksrudera to zrobiłem z pręta gwintowanego M3. uciąłem kawałki i już. Co do hobbed bolta to polecam od syntetycznego. Na początku miałem taką co wytrzymała 20h (zwykła "srebrna" ponacinana). Ta od syntetycznego jest z hartowanego 8.8 i działa już rok Duży uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(28-01-2016, 23:46)Baqsthc napisał(a): Do gumy trzeba czegoś co nie ma żadnego najmniejszego prześwitu którym mogła by guma uciec...

Może coś takiego, jak Miś sobie dorobił do swojego extrudera Wywracanie oczami http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=430094#p430094
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
w ekstruderze Wade'a jest podobnie jak Miś pokazuje, ale wydaje mi się duży wpływ ma również odległość radełka od dyszy.
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Aż tak wielkiego wpływu nie ma. Raczej nie powinno się bowdenów do gumy używać. W Wade'ie ciężej o coś takiego jak miś zrobił, bo wejście w blok ekstrudera jest pod sporym kątem. Bardziej myślę powiększyć otwór, i załadować tam odpowiedniej długości rurkę z teflonu. Łatwiej by było ja też dopasować jak najbliżej radełka, nożyczki i ciąć po kawałku, a przy radełku w stożek. Ale nie zmienia to faktu że i tak wolał bym zmienić ekstruder zanim zabiorę się za gumę (jeśli w ogóle będę miał potrzebę bo więcej kopterów robić nie zamierzam, a innej potrzeby na razie nie widzę) a drukarka biedna stoi w rogu bo nie mam czasu.. :/
Odpowiedz
Minęło trochę czasu dlatego piszę kolejny post a nie edytuje ;D jednak prawie pół roku. Drukarka troszkę przeleżała, bo nie było zapotrzebowania na druk, a ostatnio obudziła się do życia. Przez ten czas dowiedziałem się że przedrukowanie ok 300m PLA przy grzaniu stołu zwiększa rachunek za prąd ok 350zł w rozliczeniu półrocznym, dlatego naumiałem się drukować na Ocet ale bez grzania stołu, da radę. Na początku mojego drukowania ogólnie coś przy niektórych prędkościach powodowało dość nieprzyjemne mechaniczne telepanie. Zdecydowałem wtedy że trzeba chyba zwolnić drukowanie  Język (perymetry 35mm/s wypełnienie 40mm/s reszta wolniej) po czasie odkryłem skąd ten dźwięk.. Klipsy biurowe (trzymające szybę) a dokładnie te metalowe odpinane uchwyty wpadały w wibrację i telepały. Odrobina gąbki i znów cisza, dzisiaj mnie wzięło na przyspieszanie. Przy prędkościach rzędu perymetry 40mm/s a zewnętrzne zamiast 50% to 80% a infill próbowałem i na 60mm/s. wyszło tak: 

[Obrazek: P1040149.JPG]

Z jakością nie ma problemów. Jednak nie mogę tak drukować, z powodu właśnie wypełnienia które z jakiegoś powodu nie wyrabia.. przy tym druku było ustwione na 200% przy 60mm/s a wyglądało tak:
[Obrazek: P1040147.JPG]

Po przybliżeniu widać że z kratownicy pozostały tylko słupki które wychodzą na przecięciu kratek.. zwiększenie ilości plastiku do 300% a zmniejszenie prędkości do 45mm/s daje poprawę na tyle że co najwyżej widać że to kratka a nie słupki. Wkurzająca sprawa, czyżby to był kres możliwości dyszy 0,4?

A ogólnie do ponownego uruchomienia drukarki popchnęła mnie potrzeba zbudowania marbalonowego (rc-fpv user) trackera 360* do anteny video. W moim wykonaniu wwygląda tak: (zdjęcie w dużym ISO Zdezorientowany)
[Obrazek: P1040170.JPG]

Niestety projekt stanął bo potknąłem się o gówniane serwa ze sklepu.  Podejrzany

Z poważaniem skromny drukarz z 462,6m plastiku praktyki  Duży uśmiech

P.S. Nie zapomniałem o was, czytam na bierząco, ale nie mam czasu zajrzeć na kompie żeby jakieś foty wrzucić Język
Dziecko we wczesnej drodze więc niedługo będę prosił o pomoc w zbudowaniu alarmu do wózka na ardu i syrence piezo :Duży uśmiech (u mnie w Legnicy w środku dnia wózek z przed mieszkania umieją buchnąć...)
Odpowiedz
zwiększyło o ok. 350zł ? coś tu nie pasuje Duży uśmiech sama drukarka przy maksymalnym obciążeniu bierze ok 220W, ale to tylko przy nagrzewaniu, potem dla podtrzymania temperatur nie więcej niż 90W. Ty, weź zobacz czy do drukarki nie masz podpiętej pralki albo czajnika Duży uśmiechD . Też miałem na początku problem z klipsami, ale w miarę szybko się skapnąłem o co biega Duży uśmiech Jakość faktycznie ładna, jakbyś mógł zrobić fotki z zoomem na warstwy to można by powiedzieć coś więcej Uśmiech Co do aktywności na forum to nic nie szkodzi Duży uśmiech nie podpisałeś ze mną klauzuly nakazującej min. 10 postów dziennie Duży uśmiech

PS. Z kradzieżami to chyba tak wszędzie jest, a co do alarmu to coś wykombinujemy (jakąś krańcówkę czy coś Duży uśmiech )

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
To może Tauron wali mnie po rogach, w sumie nie zdziwił bym się.. jeśli miało by chodzić o krańcówkę to sam bym coś sklecił myślę coś ambitniejszego, ale to głównie z wygody. :d
Odpowiedz
mam ! moduł z akcelerometrem, jeżeli czujnik wykryje przyspieszenie w jakieś osi to będzie wył jak dziki :p Z Tauronem warto się dowiedzieć, bo też miałem tak parę razy, że opłata była "lekko" zawyżona Oczko

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Dokładnie taki miałem plan ;] a z Tauronem dam se siana, przeprowadzam się prawdopodobnie niedługo i raczej wezmę innego dostawce, Tauron jest pop*****, tak właśnie
Odpowiedz