Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD nie zaczytuje karty, zamontuj działa.
Jako że nie ma działu "problemy techniczne" to napiszę tutaj. Może dział się pokaże, to Admin przeniesie

Mam problem z wyświetlaczem w drukarce, chodzi o ten większy z reprap discount. Kupiony na BG. Linka nie dam bo telefon.

Problem polega na tym że lcd widzi że wkładam czy wyciągam kartę, ale nie jest w stanie jej automatycznie "zamontować" przez co nie mogę odpalić druku bez użycia z poziomu hosta guzika "zamontuj kartę" dopiero wtedy mogę z poziomu lcd odpalić druk. Raz na jakiś czas załapie kartę, udało mi się to 3 razy. Myślałem że to przez kartę "dobrego ramu" ale kupiłem Toshibę i nie pomogło.
W fw Repetiera też szukałem, bez skutku. Zaczyna mi się wydawać że to jakieś mechaniczne uszkodzenie portu na karty, ale mam za małą wiedzę żeby do tego dojść. Więc że tak powiem, pomocy
Odpowiedz
Jakie pojemności kart ? spróbuj ustawić przy formatowaniu FAT32, a jak jest problem to FAT, ja miałem podobny problem, tylko że używałem kart microSD z adapterem i adaptery siadały a za nimi karty(?). W sumie drukarka zeżarła mi jedną kartę microSD (może zbytnio eksploatowałem) Duży uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Jeśli chodzi i formatowanie - zaliczone:

FAT32
-16KB
-32KB
-64KB
-2048bajt
-4096bajt

exFat
-32KB
-16KB
-coś tam jeszcze  Duży uśmiech

NTFS(nie wiem czy tak dokładnie)
-jakieś też, nie pamiętam już.

Wszędzie to samo. Karta SD wyjęta-włożona-wyjęta-włożona. Plików nie zobaczyło ni razu. Wkurzające to jest..
Chętnie pozbył bym się tej kupy metalu z blatu stolika a nie mogę bo muszę być podłączony kompem bo trzeba "montować kartę"  Podejrzany

Edit:
Karta jedna jak i druga 8gb.
Odpowiedz
karta SD czy microSD ? spróbuj może na nowo firmware wrzucić do elektroniki
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Baqsthc, spróbuj formatu najzwyklejszy FAT, bez żadnych "dodatków". Arduino, to "staroć", i może nie współdziałać z "nowościami" Język
I najlepiej, aby to była jakaś wolna, i nie za "duża" karta SD. Ja używam jakiegoś starego 2GB Kingston FAT, i działa Uśmiech
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
Ja mam 8GB SDHC Kingstona sformatowanego na FAT32 i działa, ale też miałem przejścia z tym że niby kartę widzi ale nie widzi. Tylko, że wtedy siadł mi adapter z microSD na SD

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Artu, Bullseye.

Gotowy na kolejną dawkę cierpienia kombinacji z kartą po powrocie z pracy, przypomniałem sobie o leżącej gdzieś w odmętach szafek czy szuflad karcie którą dostałem razem z Aparatem. Wiadomo, darmówki są przeważnie słabe.

Znalazłem, Sandisk zwykła SD 2Gb. Działa od strzała Zdziwko  pozostałych dwóch nie mogłem nawet zformatować w zwykłym (FAT) bo nie było nawet takiej opcji. Tego Sandiska można. Także problem znikł, chociaż wolał bym wiedzieć dlaczego Tobie Feriar działa SDHC 8Gb, a mi dupa..
Hmm. A Może to klasa karty? Jaką masz? Niedziałające mam 10. Działająca 4.
Odpowiedz
Działa bo jest nowa Duży uśmiech musiałem kupić bo już żadnej karty mi nie czytało (na PC działają normalnie). Także to jest Kingston SDHC 8GB Klasy 4 Oczko

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Czyli może kwestia szybkości karty? Po włożeniu mówi jestem szybciej niż lcd wyczyta jej imię z dziennika?

Obie które nie działały były kupione do drukarki, wiec bardziej nowe jak twoje
Odpowiedz
Nie potwierdzam nie zaprzeczam, jutro sprawdzę jak z klasy 10 drukuje

Tapnięte z M2 Note

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości