Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka gubi kroki- rozwiązanie problemu
(07-06-2016, 21:08)zwiadowca napisał(a):
(07-06-2016, 13:58)feriar napisał(a): I jak, są jakieś efekty ?

Zrobiłem jeden test druku na Repetierze ze Slic3r-em i wydruk wyszedł elegancki, ten sam wydrók wykonany w programie MatterControle za pomocą silcera MaterControle przestawił mi się pod koniec druku. Powinienem jeszcze zrobić jeden wydruk który mi sprawiał problemy. Jeśli wydrukuje się też ładnie to przyczyną byłby program tnący.

Zrobiłem kolejne druki, i wszystko chodzi teraz bardzo ładnie, druki są eleganckie Uśmiech, problem rozwiązany Uśmiech
Odpowiedz
to super Duży uśmiech ale ciekawe czemu na tamtym slicerze nie działało hmmm

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(08-06-2016, 12:40)feriar napisał(a): to super Duży uśmiech ale ciekawe czemu na tamtym slicerze nie działało hmmm

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Dobre pytanie, sam tego nie wiem. Ale pamiętam iż w programie MatterControl są trzy slicery "Slic3r", "Cura" oraz "MatterControl". Miałem już kiedyś podobny problem ze slicerem "MatterControl" bo też miałem przeskoki takie jak tym razem. Dlatego używałem "Cura" w tedy jakoś drukowało dobrze. Te problemy miałem już kilka miesięcy temu. Ale teraz zmieniłem program na Repetier i wszystko drukuje bardzo ładnie Uśmiech. W końcu mogę drukować dalej. Ale nie wiem tak właściwie co jest przyczyną tego przesunięcia. Tak czy inaczej teraz będę używał tego programu.

PS: wiesz czym zabezpieczyć wydruk PLA aby nie rozpuszczał się w wodzie ?
Odpowiedz
Witam wszystkich, bo to mój pierwszy wpis tutaj.
Przygodę z drukiem dopiero co zacząłem i też miałem problem z przesunięciem w osi Y. Doszedłem do wniosku, że przesuniecie robi się za każdym razem gdy zostanie wydrukowana warstwa z  wypełnieniem w kształcie plastra miodu. A z innym nie mam przesunięcia to znaczy na razie z kratką próbowałem.
Odpowiedz
Cześć,
sprawdź czy masz dobrze dokręcone zębatki, oraz czy same zęby w zębatkach nie są starte. Kolejne pytanie, to czy chłodzisz stepsticki jakimś wiatrakiem ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości