Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mendel 90/12
Witam Uśmiech 
Jako że nie długo minie rok od rozpoczęcia przeze mnie budowy drukarki Mendel 90 na prowadnicach ø12mm, to wypadało by ją wreszcie skończyć i rozpocząć zabawę z drukowaniem Szczęśliwy

A zaczęło się tak:

Rama od sympatycznego Kolegi Syntetycznego ze sklepu PJD-Automatyka

[Obrazek: 88774305ea2033b8med.jpg]

Po sklejeniu (przewidywane jest skręcanie, ale...), rama dostała "kolorek" oraz "mechanikę" Uśmiech

[Obrazek: aeeb803fd06db8f2med.jpg]

Następnie została "okablowana" i zamontowana została "elektronika" z AliExpress

[Obrazek: 6206dbc35dbbc16dmed.jpg]

Na dzień dzisiejszy, drukarka wykonała już pierwsze "ruchy", i pozostało ją wyregulować i skalibrować Uśmiech

Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
Wygląda super ! stół będzie aluminiowy czy to tylko baza ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
"Baza" pod szybę 4mm... a właściwie lustro, bo pewniejsza "płaskość" Uśmiech Muszę dociąć większe, bo mi stół nieco urósł  Duży uśmiech 

[Obrazek: ab57ff10c7b2e811med.jpg]
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
Też fajnie zrealizowane Uśmiech Jakbyś mógł to fotki wrzucaj w załączniku bo z fotosika to za miesiąc mogą paść Oczko
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Fotopsika mam od 2009r, i nigdy nic nie "padło". Konto jest opłacane sukcesywnie Uśmiech

Grzały mi się niemiłosiernie silniki na osiach X i Y, ale nic dziwnego... Vref na stepstikach było prawie 3V, a powinno być 0,6V O matko

Walczę dalej... Uśmiech
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
jak masz opłacanego to nie ma problemu ;D Na spokojnie konfiguruj, ja wczoraj skończyłem naprawę swojego M90 i czekam aż mi się sok zrobi Duży uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Ładny "mebel" Duży uśmiech
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
Już nie mebel Język

Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
Jak na moje oko to widać problem z temperaturą- za duża i filament się leje. Kolejna sprawa to jak kalibrujesz to drukuj po 2-3 kostki na raz bo ta jedna nie zdąży wystygnąć i się robi taka "kupa" Duży uśmiech No i gratuluję uruchomienia drukarki Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Nie za bardzo wiedziałem jaki to filament, i "przywaliłem" 185°C NieśmiałyAle raczej jest to PLA, bo trzyma się gołej szyby jak głupi Duży uśmiech
Zrobiłem kilka fotek kostki 25x25, która się wydrukowała:

[Obrazek: f312ef5c21804210m.jpg] [Obrazek: f53c64a33e1b650em.jpg] [Obrazek: 08d69f72518233d0m.jpg] [Obrazek: dc94af55033c018am.jpg] [Obrazek: ac593c5507cbbfb6m.jpg]

Widzę, że jeszcze długa droga przede mną O matko
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości