Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stacja lutownicza ArduSolder
Witam, takie pytanko. Wszystko zrobiłem jak trzeba tylko sprawę. Kiedy podłączam dla testu termoparę, która przyszła jako dodatek do MAX6675 wszystko jest dobrze, pokazuje temp pokojową i jest ok. Kiedy natomiast podłączona jest kolba pokazuje temp od 1 do ok 15 st C. Dopiero po włączeniu grzałki przyciskiem zaczyna się wyświetlać prawidłowa temp - pokojowa - (no i rośnie po chwili, bo grzałka pracuje). Jakieś pomysły co z tym zrobić? Mam tez kolejne pytanie ale może jak rozwiążę tę sprawę to reszta też wyjdzie lepiej. Pozdrawiam
Odpowiedz
Znaczy się temperatura skacze 1-15 stopni ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Ogólnie w pokoju jest ok 20 st. Kiedy grzałka jest wyłączona na wyświetaczu temp pokazuje między 1 st C a 15 powiedzmy. Po włączeniu grzałki odczyt skacze do ok 20 (czyli do prawidłowej).
P.S. Sprawdzałem przy odłączonym zasilaniu 24V więc nie jest to kwestia tego że po prostu tak szybko się nagrzewa. Poza tym nie mam w pokoju 1 st Język
Dzięki za pomoc
Odpowiedz
posprawdzaj czy może gdzieś przy gnieździe od kolby nie masz zwarć, albo przy samym arduino czy cóś Uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Witam. Chciałem się przywitać. Jestem nowym na tym forum. Jakiś czas już przymierzam się do tematu stacji lutowniczej. Znalazłem ten temat i ponieważ jest w tym arduino i gotowe zestawy przypadł mi ten projekt do gustu. Mam tylko problem z pobraniem plików z pierwszego postu. Znaczy się, one się pobierają, tylko później nie mogę ich otworzyć i rozpakować bo system twierdzi że są nieprawidłowe i puste. Czy tylko ja tam mam ?
Odpowiedz
Jak dla mnie załączniki działają. Spróbuj z tego posta ściągnąć. Jak dalej nie pomaga to może wyłącz antywirusa/firewalla, bo może blokuje.

.zip   Arduino-PID-Library-master.zip (Rozmiar: 7.8 KB / Pobrań: 16)
.zip   LiquidCrystal.zip (Rozmiar: 436.32 KB / Pobrań: 14)
.zip   MAX6675-library-master.zip (Rozmiar: 3.09 KB / Pobrań: 15)
.zip   obudowa.zip (Rozmiar: 3.11 KB / Pobrań: 11)
.zip   stacja_lutownicza_2015.12.27_0.9.8.zip (Rozmiar: 3.01 KB / Pobrań: 39)

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Zadziałało. Dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
Ok - problem z odczytem z termopary rozwiązany:
http://rctruck.pl/forum/stacja-lutownicz...2-220.html
Odpowiedz
(04-05-2016, 17:24)p.fabiszewski napisał(a): Przyznaj się to innym pomożesz. Ja np wczoraj uznałem ze lutownica nie dziala a była niepodlaczona Duży uśmiech

Hehehe zasilanie (w moim przypadku 19V) podłączyłem do rzeczonego czujnika zamiast do mosfetu. MAX 6675 operuje od 3.5V do 5V. Ja przez niego przepuściłem te 19. Ale to wina pośpiechu i roztargnienia. Wczoraj przyszedł nowy układzik, został podłączony i wszystko gra. Dziś jak czas pozwoli to zbiorę wszystko w wykończoną obudowę. Konstruowanie całości trochę zajęło, ale nie czułem pośpiechu bo mam zastępczy sprzęt. Poza tym fajnie było się przy tym pobawić Uśmiech
Odpowiedz
No to klasyczna pomyłką Uśmiech Daj znać jak złożysz wszystko jak działa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości