Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wgrywaniem na Arduino Mega 2560
Witam,
mam taką drukarkę 3d http://allegro.pl/drukarka-3d-prusa-i3-d...31275.html i dzisiaj skonfigurowałem oprogramowanie Marlinowskie według poradnika na tym forum.  Mam problem z wgraniem go na arduino próbowałem na obu wyjściach (COM1,COM2) i pokazuje mi:

avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer
Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd

PS: gdzie w nowym Marlinie ustawia się pole robocze drukarki?

Z góry dzięki za odpowiedz Uśmiech
Odpowiedz
Zapomniałem dodać że podczas wgrywania programu świeciła się czerwona kontrolka na arduino. I czy mogło mieć znaczenie to że podłączałem tylko kabel do komputera a zasilania na 230v nie podłączałem
Odpowiedz
Cześć,
zobacz ten poradnik: http://feriar-lab.pl/windows-7-64bit-nie...a-arduino/ oraz powiedz mi jakie masz Ardunio MEGA, z normalnym układem do programowania, tzn. ATmega32U4 czy układem CH340 (układ znajduje się obok portu USB) ?. Podłączenie drukarki do sieci w tym przypadku nie ma nic do znaczenia, wręcz przeciwnie, podczas wgrywania firmware'u do drukarki, sama drukarka powinna być odłączona od sieci
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Nie wiem ale wygląda to tak:

I nie wiem czy to sterowniki bo próbowałem na dwóch komputerach i nie działało, a na obu tych komputerach z oryginalnym Arduino Leonardo nie było żadnego problemu. Ten link do sterowników w tym poście co podesłałeś nie działa. Więc czy mógłbyś podesłać nowy? I gdzie w nowym marlinie się ustawia wielkość pola roboczego? I bardzo fajne forum i stronka Uśmiech
Odpowiedz
(26-03-2018, 14:34)Creeperowy1848 napisał(a): Nie wiem ale wygląda to tak:

I nie wiem czy to sterowniki bo próbowałem na dwóch komputerach i nie działało, a na obu tych komputerach z oryginalnym Arduino Leonardo nie było żadnego problemu. Ten link do sterowników w tym poście co podesłałeś nie działa. Więc czy mógłbyś podesłać nowy? I gdzie w nowym marlinie się ustawia wielkość pola roboczego? I bardzo fajne forum i stronka Uśmiech

Masz tzw. klona Arduino z układem CH340. W załączniku podsyłam sterowniki. Arduino Leonardo to zupełnie inna para kaloszy- leonardo posiada wbudowaną natywnie obsługę USB 2.0 (HID) i do niego nie trzeba sterowników Uśmiech Co do ustawienia pola roboczego, zobacz serię poradników o kalibracji drukarki Uśmiech

.zip   CH341SER.zip (Rozmiar: 141.03 KB / Pobrań: 7)
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(26-03-2018, 14:34)Creeperowy1848 napisał(a): Co do ustawienia pola roboczego, zobacz serię poradników o kalibracji drukarki Uśmiech

Z tego poradnika kalibrowałem i konfigurowałem wszystko do drukarki i w nowym Marlinie jest inaczej i nie mogłem tego znaleść

EDIT

Po zainstalowaniu sterowników w panelu sterowania w urządzeniach i drukarkach pokazuje mi jako USB-SERIAL CH340 (COM3) czyli chyba dobrze. W arduino ide wybieram ten 3 port  i pokazuje mi

Arduino:1.8.2 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Mega or Mega 2560, ATmega2560 (Mega 2560)"

Szkic używa 85682 bajtów (33%) pamięci programu. Maksimum to 253952 bajtów.
Zmienne globalne używają 2956 bajtów (36%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 5236 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 8192 bajtów.

System wide configuration file is "C:\Users\Admin\AppData\Local\Arduino15\packages\arduino\tools\avrdude\6.3.0-arduino9/etc/avrdude.conf"

Using Port                    : COM3
         Using Programmer              : wiring
         Overriding Baud Rate          : 115200
avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer

avrdude done.  Thank you.

Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd

Próbowałem kilka razy i to samo, a już się ucieszyłem Smutny
Odpowiedz
A jesteś w stanie wgrać jaki kolwiek program, np. Blink z przykładów w Arduino ?

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
A teraz znowu pokazuje mi jako Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się) i ponowna instalacja tamtych sterowników nie pomogła  Smutny

EDIT:
Sukces Uśmiech zaktualizowałem jeszcze sterowniki do całego USB i działa ale blink nie wchodzi Smutny

EDIT2:
Nieda się wgrać żadnego programu i po każdym podłączeniu płytki do komputera jest ten sam problem i nie wiem co zrobić Smutny
Odpowiedz
(27-03-2018, 20:29)Creeperowy1848 napisał(a): A teraz znowu pokazuje mi jako Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się) i ponowna instalacja tamtych sterowników nie pomogła  Smutny

EDIT:
Sukces Uśmiech zaktualizowałem jeszcze sterowniki do całego USB i działa ale blink nie wchodzi Smutny

EDIT2:
Nieda się wgrać żadnego programu i po każdym podłączeniu płytki do komputera jest ten sam problem i nie wiem co zrobić Smutny

Jaki masz system ? Jak rozumiem wcześniej był wgrany firmware drukarki na Arduino  ?

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Chce wgrać Marlina, a na PC mam Windows 10, na Adruino miałem wgranego Marlina przez producenta. Ale nie był skonfigurowany np. ilości kroków się kompletnie nie zgadzały z obliczonymi według wzorów z poradnika na Feriar Labolatory. Po sprawdzeniu suwmiarką x i y były dwukrotnie wyższe niż powinne być. Z poziomu sterownika mogę je zmienić ale po wyłączeniu drukarki się resetują do wcześniejszych.
Odpowiedz