Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z niebieskim LCD 1602A v2.0.
jeżeli jesteś pewien połączeń to wygląda na to, że ekran jest uszkodzony. Jeżeli lutowałeś przewody do ekranu to sprawdź jeszcze czy jest dobre przejście na nich.
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(23-11-2017, 23:14)feriar napisał(a): jeżeli jesteś pewien połączeń to wygląda na to, że ekran jest uszkodzony. Jeżeli lutowałeś przewody do ekranu to sprawdź jeszcze czy jest dobre przejście na nich.

Jestem pewny połączeń bo jak zamieniłem Lcd na zielony to wyświetlał tekst. Piny były już przylutowane do ekranu.  Sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia? Próbowałem sprawdzić na Bascom AVR ale coś nie uruchamia się na Windows 10. Mam program do LCD na Bascom.
Jak nie chcesz odpowiedzieć to nie pisz !!!
Odpowiedz
To wygląda na to, że jest uszkodzony :/ Skoro pod Arduino nie działa, to zmiana na Bascoma nic nie da.
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(25-11-2017, 17:53)feriar napisał(a): To wygląda na to, że jest uszkodzony :/ Skoro pod Arduino nie działa, to zmiana na Bascoma nic nie da.
Z tego co tu wyczytałem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1353187.html to odklejona taśma ze ścieżkami.  Naprawiał ktoś to? U mnie te kreski są tylko na drugiej- prawej połowie wyświetlacza.
Jak nie chcesz odpowiedzieć to nie pisz !!!
Odpowiedz
możesz zrobić tak że na tylnej stronie ekranu odgiąć blaszki, przez co rozłączysz ekran i płytkę PCB. Tam będą dwa takie paski, które mogły się źle ułożyć. Możesz je spróbować poprawić i zobaczyć czy coś to zmieni. Tylko pamiętaj, żeby ekran był tak samo włożony i docisk ekranu do płytki był dobry (czyt. ekran nie był luźny).

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości