Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawne podłączenie elektroniki (Ramps 1.4)
Nawet jak używasz RAMPSa i masz trochę więdzy o Arduino to dopisać kawałek programu, żeby na wolnym pinie Arduino ustawić sterowanie wiatrakiem to wtedy będziesz mógł mieć 2 głowice, stół i wentylator. Tylko wiadomo, że dla wentylatora trzeba jeszcze dorobić sterowanie z IRL'a Duży uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Podejrzewam że tak jest, ale póki co, moja wiedza o Ardu ogranicza się do tego że wiem co to jest Uśmiech
Odpowiedz
cześć Panowie mam pytanie jak podłączyć dwa serwamodelarskie do Ramps 1.4 ? < serwa mg996r>
Odpowiedz
(31-01-2017, 02:39)Paw48 napisał(a): cześć Panowie mam pytanie jak podłączyć dwa serwamodelarskie do Ramps 1.4 ? < serwa mg996r>

Cześć,
tutaj masz jak je podłączyć do Ramps'a:

W lewym dolnym rogu masz rozpiskę pinów Rampsa dla danego gniazda serwa
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Wielkie dzięki z tego co rozumiem jest tam stałe 5v bez możliwości regulacji ?
Odpowiedz
Tak, tam jest stałe 5V- takie napięcie potrzebują zazwyczaj serwa

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
jeszcze jedno pytanie wiem ze to nie ten temat .. Jakie polecacie zasilacze do rampsa ( 2* silnik krokowy 2* servo) ?
Odpowiedz
Troszkę nie rozumiem pytania, ale spróbuje je rozgryźć Duży uśmiech jak rozumiem Rampsa, nie będziesz wykorzystywać w drukarce i będziesz wykorzystywać tylko dwa silniki krokowe i 2 serwa ? Jeżeli tak, to w takim przypadku zasilacz 12V 3-4A powinnien być ok Uśmiech

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
będzie wykorzystana w drukarce tylko drukarka będzie przerobiona ( cos na zasadzie robota scara)

wiec osprzęt będzie taki sam tylko dwa silniki krokowe zastępuje serwami Duży uśmiech
Odpowiedz
Grzany stół też będzie?

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz