Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawne podłączenie elektroniki (Ramps 1.4)
Przecież czujnik indukcyjny czy pojemnościowy (jeżeli masz szybę) nie hałasuje hehe Uśmiech

Pozdr
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
A mój M90 stoi w rozsypce Smutny Coś się dzieje złego z osią Y. Czasem chodzi dobrze, a czasem gubi kroki. Silnik wymieniłem, stepstick wymieniłem. Wydaje mi się, że to pasek może być wyrobiony i przeskakuje, ale nie mam czasu się za to wziąć. Ktoś miał podobną sytuację ?
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Paweł, nie przejmuj się Oczko Ja swoją M90 składam od marca zeszłego roku... Duży uśmiech
Pozdrawiam, Artur
Odpowiedz
Jeszcze nie złożyłeś ? Duży uśmiech Jakbym miał więcej czasu to bym posiedział przy tym, a tak to stoi i się kurzy Duży uśmiech
>> Nie pomagam na PW. Od tego jest forum Uśmiech >> Koniecznie sprawdź: Jak dodawać załączniki

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
(13-01-2016, 09:51)Artu napisał(a): Paweł, nie przejmuj się Oczko Ja swoją M90 składam od marca zeszłego roku... Duży uśmiech

No ja się tez doczekać nie mogę Duży uśmiech
Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
Odpowiedz
A mnie interesuje czy korzystając z Rampsa z Repetierem można któryś pin przeznaczyć na sterowany przez gcode włącznik nawiewu na wydruk. Albo chociaż przez jakiś mosfet. Póki co czekam aż pójdzie pierwsza warstwa i podłączam wtyczkę wentylatora, ale to upierdliwe jest Uśmiech
Odpowiedz
Slic3r zakładka Filament Setting: 

Domyślnie wiatak uruchamia się po 3 warstwach. Pamiętaj, że w RAMPsie musisz mieć ustawioną konfigurację na głowica,wiatrak,stół  Oczko

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
W slicerze to wiem gdzie to jest, mówisz że po 3? A uruchamiałem po 1 Uśmiech przez tą konfigurację masz na myśli żeby wiatrak podłączyć pod wtyk grzałki 2 głowicy? Nawet bym nie wpadł na to, tylko co kiedy najdzie mnie na 2 ekstruder? Wtedy dupa? ^^
Odpowiedz
W opcji domyślnie jest po 3. Możesz to zmienić w "Disable fan for the first: " zmieniając na 1. Tak dokładnie tak, wiatrak pod gniazdo 2. grzałki i w marlinie zmień konfigurację (jak masz inną). Jak będziesz potrzebować drugi ekstruder to wtedy się będziesz martwić ;p

1 problem = 1 wątek
Odpowiedz
Repetiera używam Uśmiech wiec jeszcze łatwiej będzie zmienić lokacje pinu wentylatora ^^ a co się martwię, ledwo drukarkę złożyłem a już o Rumbie myślę, wiec pewnie szybciej zmienię płytkę niż dołożę 2 ekstruder Uśmiech
Odpowiedz