Forum Feriar Laboratory
CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :] - Wersja do druku

+- Forum Feriar Laboratory (http://forum.feriar-lab.pl)
+-- Dział: Druk 3D (http://forum.feriar-lab.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Budowa Drukarki 3D (http://forum.feriar-lab.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :] (/thread-47.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :] - woojak - 08-09-2016

No i mam rozwiązanie mojego problemu
1. Moja śruba robi 8mm na obrót
2. I tu musze sie posłużyć cytatem 
"autor: Miś » 09 sie 2016, 1:50

Zbyt duże maksymalne prędkości i przyspieszenia ustawione w marlinie.
A po pierwszym wgraniu firmware zmiany parametrów takich jak prędkość czy przyspieszenie w samym firmware nie są brane pod uwagę bo te wartości siedzą w eepromie. Tak więc albo zmieniaj to w eeprom (w marlinie to nie wiem jak, bo używam repetiera), albo po zmianie parametrów w firmware i jego wgraniu do arduino wyślij w pronterface komendy M502 a potem M500. "

Wprowadziłem te 2 komendy (w programie pronterface) po wgraniu firmware  i EUREKA drukarka zaczęła reagować na zmiany Język
Teraz dokładna kalibracja i będzie śmigać  Ściana

[Obrazek: 18ae7499bb2d051bmed.jpg]

Strzelam w ciemno że za dużo filamentu podaje  Szczerbol
no i jeszcze muszę poszukać jakiegoś sposobu na podwijanie rogów  Język

Ps.
Nawiasem mówiąc, szukając rozwiązania natknąłem się na takie coś na temat Vref 
[Obrazek: cc8359254074604fmed.jpg] 
Reszta pod tym linkiem 
Link

RE: CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :] - Artu - 08-09-2016

wojak napisał(a):Strzelam w ciemno że za dużo filamentu podaje

Trafiony - zatopiony

woojak napisał(a):no i jeszcze muszę poszukać jakiegoś sposobu na podwijanie rogów

Jeśli PLA, to porządnie wyczyścić szybę octem, tak że aż będzie piszczała z radości Oczko Jeśli ABS, to bez "kleju" się nie obędzie Język

RE: CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :] - feriar - 09-09-2016

Gratuluję rozwiązania problemu jak i pierwszej wypluwki Duży uśmiech Kalibracja ekstrudera to nic trudnego Uśmiech Napisz tylko jakim materiałem lecisz to będzie łatwiej pomóc Uśmiech

RE: CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :] - woojak - 09-09-2016

Druk przy użyciu ABS hociaz na początek może być to za trudny materiał Oczko
Też tak macie ze stół strasznie długo się grzeje do 85°?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

RE: CNC / 3D Printer Hybrid - Masa Pytań :] - Artu - 09-09-2016

ABS-u nie wydrukujesz bez jakiś "klei" na szkle. Ja stosuję Dimafix, ale popularny jest "śmierdziel sok z ABS", różnego rodzaju podkładki (BuidTalk, CoroPad...) oraz tanie lakiery do włosów Oczko Ja korzystam z preparatu Dimafix, i jestem z niego bardzo zadowolony Uśmiech
PLA oraz popularny ostatnio PET-G drukuje się na czystej, wyszorowanej octem szybie.

Jeśli chodzi o czas grzania stołu, to wszystko jest zależne od grzałki, spadków napięcia na jej zasilaniu... Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie Język

ABS nie jest trudny w użyciu- sam od niego zaczynałem Duży uśmiech Zrób sobie trochę soku. Wrzucasz do słoika pocięty ABS i zalewasz acetonem. Dokładnych proporcji Ci nie podam bo nie mam takich (zawsze robię na oko). W ostateczności ma Ci wyjść gęstość ciasta na naleśniki i lekko rzadsze. Gdy będzie za gęste to dolewasz acetonu, a gdy za rzadkie to dorzucasz ABSu. Ogólnie chodzi o to, żeby się łatwo lało po stole. Wodnisty też nie może być. Musi być "lekko" gęsty Uśmiech

(09-09-2016, 12:39)feriar napisał(a): ABS nie jest trudny w użyciu- sam od niego zaczynałem Duży uśmiech Zrób sobie trochę soku. Wrzucasz do słoika pocięty ABS i zalewasz acetonem. Dokładnych proporcji Ci nie podam bo nie mam takich  (zawsze robię na oko). W ostateczności ma Ci wyjść gęstość ciasta na naleśniki i lekko rzadsze. Gdy będzie za gęste to dolewasz acetonu, a gdy za rzadkie to dorzucasz ABSu. Ogólnie chodzi o to, żeby się łatwo lało po stole. Wodnisty też nie może być. Musi być "lekko" gęsty Uśmiech

Przyznam się szczerze ze mało czytałem na temat pokrycia stołu ale teraz jak zobaczyłem wasze podpowiedzi to chyba wystarczy lektury Język
Bardzo mnie zaciekawił "Soczek" Zaraz sobie troszkę zrobię na próbę ;]
Co do taśmy widziałem też ze  ludzie dawali taka taśmę i szlifowali drobnym papierem ściernym i niby działało tylko nie pamiętam czy to był ABS czy właśnie PLA  Szczęśliwy
jak sadzicie zadziała ?
Co do stołu to zawsze zapominam ze drukarka to nie takie proste urządzenie Język
Tyle możliwości gdzie można "Coś" zepsuć albo źle ogarnąć Język
Sprawdzę czy napięcie jest stałe podczas grzania, a co do podkładki to posiadam PCB heatbed MK2B na tym Płyta Ze Szkła Borokrzemowego 3mm-ową
no i 100K ohm NTC 3950 Thermistors (standardowe ustawienia w repetier będą dobre?).
Dobra koniec tej książki idę testować i zaraz na pewno nowe pytania-problemy wyskoczą :]

Dobra wyniki
temperatura wzrasta 0.2* na sec. (pomiar) 
co do napięcia startuje na 9.cos a zatrzymuje się na 10.24 przy temp 52*
no i mam pytanko, napięcie ma wzrastać w miarę rośnięcia temp. ? czy po prostu coś mam z kablem ?

prawdopodobnie cienkie przewody albo słabe połączenia albo zasilacza nie wydala prądowo, nie potrzebne skreślić Duży uśmiech

Co do zasilacza to mam 12 v20a
Tylko ciekawi mnie po co tam jest potencjometr (podkręcanie A albo V)
Jak naraźie to myślę że winę są kable bo są łączone w połowie :/
Waracam do pytania mam mieć na starcie odrazu 12v na stole?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

potencjometrem podkręcasz napięcie, ale to jest broń obusieczna bo na stole możesz mieć spadek 1V i jak podkręcisz o ten 1V na zasilaczu to będziesz mieć wszędzie więcej o 1V co może być tragiczne w skutkach.
Co do twojego pytania to najlepiej jakbyś miał spadek max 0.5V.
Polecam założyć do stołu przewody w izolacji silikonowej o przekroju min 2.5mm^2 (najlepiej 4mm^2)